LECZENIE JASKRY WARSZAWA FOR DUMMIES

leczenie jaskry warszawa for Dummies

leczenie jaskry warszawa for Dummies

Blog Article

Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mieścimy się na parterze budynku wyposażonego w podjazd dla wózków. Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się bądź pacjenci na wózkach inwalidzkich nie będą mieć żadnych dilemmaów z dostaniem się do naszych gabinetów.

Innym zabiegiem powszechnie stosowanym w leczeniu jaskry jest irydotomia laserowa. Celem tej procedury jest poszerzenie kąta tęczówkowo-rogówkowego (kąta przesączania) i otwarcie dróg odpływu cieczy wodnistej z oka. Irydotomię przeprowadza się przede wszystkim u pacjentów z jaskrą pierwotną zamkniętego kąta, choć kwalifikowane są do niego także osoby z potwierdzonym w badaniu okulistycznym wąskim kątem komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Zabieg wykonuje się również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej.

Aby obniżyć ciśnienie w oku pacjenta, często stosuje się leczenie farmakologiczne. Mimo to, jeśli choroba znajduje się już w zaawansowanym stadium rozwoju, konieczne mogą okazać się operacje chirurgiczne lub leczenie z wykorzystaniem lasera SLT Warszawa to miejsce, w którym mieści się nasza klinika Centrum Oka i leczenie jaskry warszawa w którym leczymy jaskrę za pomocą wspomnianego lasera.

jaskra pierwotna otwartego kąta przesączania jaskra wtórna otwartego kąta przesączania jaskra pierwotna zamykającego się kąta przesączania jaskra wtórna zamykającego się kąta przesączania Najczęściej spotykany rodzaj jaskry to jaskra wtórna, na której rozwój ma wpływ szereg różnych czynników.

Nowoczesne wyposażenie to jeden z największych atutów naszej przychodni okulistycznej. Dysponujemy sprzętem renomowanych producentów, wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji i najwyższej dostępnej klasy. Posiadamy między innymi:

W tej kwestii bardzo ważne jest odpowiednie podejście, które zapewni pacjentowi wysokie standardy oraz komfort badania. W wyniku pojawienia się choroby, pacjenci bardzo często obawiają się przebiegu zabiegu, dlatego należy wybrać specjalistę, któremu możecie Państwo całkowicie zaufać. Leczenia jaskry w Warszawie nie należy się bać. Zwiększy to Państwa poczucie bezpieczeństwa oraz wpłynie pozytywnie na komfort psychiczny.

Ważne: Objawami jaskry zamkniętego kąta przesączenia są często gwałtowny ból gałek ocznych, utrata ostrości widzenia, nudności, ból głowy i światłowstręt oraz zaczerwienione oko.

W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania jaskry, leczenie rozpoczyna się albo od wdrożenia specjalnych kropli, których celem jest redukcja ciśnienia w gałce ocznej, albo od zabiegu laserowego: selektywnej trabekuloplastyki laserowej w przypadku jaskry otwartego kąta lub też irydotomii w przypadkach zamkniętego kąta.

Operacja jaskry jest całkowicie bezbolesna. Przed wykonaniem zabiegu pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe w formie kropli oraz dożylnie środki przeciwbólowe i uspokajające. Podczas zabiegu odczuwa jedynie dotyk.

badanie pola widzenia jaskrowe (w przypadku wykonania badania pola widzenia neurologicznego dopłata twenty zł)

Głównym czynnikiem ryzyka rozwoju jaskry jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Należy jednak pamiętać, że do rozwoju jaskry może dojść także u osób z prawidłowym ciśnieniem w oku.

Jako jaskrę wtórną określa się każdą formę jaskry, która ma znaną przyczynę powodującą wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Często w jaskrze wtórnej zajęte jest tylko jedno z oczu, a ciśnienie wewnątrzgałkowe jest w nim podwyższone.

Sukces ten osiągnięto w wyniku połączenia terapii genowej, ze zmuszaniem chorego oka do wytężonej pracy (pokazywanie myszy przesuwającej się czarno-białej kratki i czasowe zasłanianie zdrowego oka).

Report this page